A A A

Pripravujeme vianočnú zbierku aj charitatívny guláš

DomovVýzvyPripravujeme vianočnú zbierku aj charitatívny guláš
Pripravujeme vianočnú zbierku aj charitatívny guláš
Autor:Zuzana Tichá Kategórie: Výzvy
Uverejnené:21. novembra 2023 Aktualizované:21. novembra 2023

Verejná vianočná zbierka trvanlivých potravín a hygienických potrieb je dobrou príležitosťou ako pomôcť všetkým núdznym v predvianočnom čase. Organizuje ju Referát sociálnych služieb mesta Modry v spolupráci s Mestským centrom sociálnych služieb. Naplňme spoločne komunitnú špajzu na Súkenickej ulici a pomôžme obyvateľom, ktorí sa ocitli v núdzi či v nepriaznivej sociálnej situácii.

Čo môžeme darovať?

Trvanlivé potraviny: (základné trvanlivé potraviny sú aktuálne v zásobách k dispozícii), konkrétny tovar, ktorý do komunitnej špajze chýba: soľ, fazuľa, suchý hrach, kečup, horčica, instantné polievky, trvanlivé mlieko, čajové pečivo, balené trvanlivé koláčiky, čaj, káva, sirup, cukor práškový, cukor vanilkový, kakao, granko, sušené ovocie, orechy, sterilizované uhorky, čalamáda.

Hygienické potreby: tekuté mydlo na ruky, sprchový gél, šampón, prostriedok na riad, prostriedok na pranie, aviváž, toaletný papier, servítky, vreckovky.

Chladničkové potraviny s dostatočnou dobou spotreby: vákuové balenia tvrdého syra, salámy, údené mäso, tavený syr, maslo, majonéza, pochúťková smotana, smotana na varenie, nátierky, jogurty, termix.

Kde a kedy?
Svoje dary môžete priniesť do priestorov Mestského centra sociálnych služieb v Modre na Súkeníckej ulici v termínoch:

Pondelok 11. decembra / 8:00 – 16:00 h
Utorok 12. decembra / 8:00 – 15.00 h
Streda 13. decembra / 8:00 – 17:00 h
Štvrtok 14. decembra / 8:00 – 15:00 h

Charitatívny guláš Jána Chalabalu a mesta Modry
K verejnej zbierke potravín sa pripája aj charitatívny guláš, ktorý uvarí na tradičnom Vianočnom zastavení (15. – 16. decembra pred Kultúrnym domom Modra) Ján Chalabala za asistencie kolegýň z Mestského úradu Modra. Vyťažok z predaja bude použitý na doplnenie chýbajúcich produktov do balíčkov pre našich spoluobčanov a susedov v núdzi.

Za každý dar organizátori už teraz ochotným darcom ďakujú. Darované potreby a potraviny potešia rodiny v núdzi a jednotlivcov, ktorí žijú spolu s nami v našom meste a budú im odovzdané pred  sviatkami tak, aby si Vianoce užili rovnako ako my ostatní.

Kontakt
Viac informácií a odpovede na prípadné otázky získate u Moniky Bartošovej z MsÚ na tel.: 033/6908 314 alebo v Mestskom centre sociálnych služieb Modra na tel. č.: 033/647 46 25.

Zdroj: Modranské Zvesti
Foto: Lucia Mandicnová