A A A

WiFi4EU

DomovProjektyWiFi4EU
WiFi4EU
Uverejnené:5. novembra 2022 Aktualizované:8. októbra 2023

Európska komisia počas 2 dní vyhlásenej výzvy „WiFi4EU – 3. kolo“ dostala 11 000 žiadostí, z ktorých bolo v rámci krajín EÚ, Nórska a Islandu podporených 1 780. Zo Slovenska bolo v tomto kole úspešných 53 žiadostí. Iniciatíva WiFi4EU podporuje myšlienku bezplatného pripojenia wifi pre občanov vo verejných priestoroch v celej Európe. Na jeseň tohto roku sa bezplatnú wifi sieť podarilo zrealizovať aj v Modre.

Obyvatelia mesta a jeho návštevníci majú od novembra v určených lokalitách k dispozícii bezdrôtový a bezplatný internet. Ide o sieť s názvom WiFi4EU, do ktorej sa pripojíte veľmi jednoducho. Stačí disponovať kompatibilným zariadením (mobilný telefón, tablet, Notebook, alebo PC), ktoré umožňuje a podporuje štandard WiFi. Po prihlásení do siete a odsúhlasení pravidiel komunity, môže užívateľ neobmedzene surfovať na internete. Za pripojenie do tejto siete sa neúčtujú žiadne poplatky. Verejná internetová sieť WiFi4EU je dostupná v budovách a lokalitách mesta, kde je koncetrácia ľúdí vyššia: Dukelská ulica pri pošte, obchodnom centre, mestskom úrade, priľahlých autobusových zastávkach, na Štúrovej ulici a nádvorí historickej radnice. Do siete sa môžu pripojiť aj návštevníci Turisticko – informačného centra a získať aplikáciu Malé Karpaty travel, kde sa dozvedia všetky užitočné informácie o meste a okolí. Ďalšími interiérovými lokalitami s dostupnosťou wifi je Mestský úrad na Dukelskej ulici a Kancelária prvého kontaktu na Štúrovej ulici.

Mesto Modra sa zaviazalo udržiavať sieť WiFi4EU plne funkčnú počas troch rokov a uhrádzať poplatky súvisiace s pripojením siete na vysokorýchlostný internet.

Novinky