A A A

Tažké časy zvládneme len spoločne ako silná komunita

DomovObčanTažké časy zvládneme len spoločne ako silná komunita
Tažké časy zvládneme len spoločne ako silná komunita
Autor:Zuzana Tichá Kategórie: Občan
Uverejnené:23. decembra 2022 Aktualizované:23. decembra 2022

Milí Modrania, Kráľovania, obyvatelia Piesku a Harmónie,

čoskoro sa skončí ďalší rok, obdobie, ktoré nebolo ľahké, ale spoločne sme ho zvládli. Ostatné tri roky mám pocit, akoby niekto preveroval našu ľudskosť a súdržnosť. Kým predošlé dva roky ovplyvnila pandémia s ktorou odišlo aj veľa našich blízkych,  dívali sme sa na rok 2022 s vierou, že bude lepšie. Už vo februári nás ohromili správy o vojne na Ukrajine. Na Slovensko, i k nám do Modry, prišli rodiny hľadajúce dobrých ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť a poskytnúť im kus svojho pohodlia v podobe prechodného domova a ďalšej pomoci. Som rád, že ju našli. Aj u nás v Modre vznikla silná komunita, ktorá mala chuť pomáhať a poskytuje ľuďom v núdzi pomoc a službu dodnes. Nesmierne si vážim týchto ľudí a veľmi pekne im ďakujem.

Následky vojnového konfliktu pocítil každý z nás, odrazili sa aj v zdražovaní energie a cien, ktorých kulmináciu však očakávame v roku, ktorý príde. Napriek všetkým negatívam, bol z pohľadu mesta rok 2022 úspešným. Zrealizovali sme viacero projektov, ktoré napomôžu skvalitniť náš spoločný každodenný život. Revitalizované verejné plochy, detské ihriská, chodníky, cesty, parkovacie plochy, športoviská, rekreačné plochy, alebo zeleň v meste aj v chotári nám dávajú nádej, že budeme môcť žiť aj naše všedné dni v príjemnejšom prostredí. Spolu s poslancami budeme pokračovať v stanovených plánoch, ktoré sme vám predstavili vo volebných programoch a víziách. Nesmierne si vážime vašu podporu a budeme sa snažiť vás nesklamať.

Život každého z nás má rôzne podoby, niekto trávi rád väčšinu času doma v kruhu svojej rodiny, na prechádzkach, kultúrnych podujatiach, v záhrade, alebo zmysluplnej práci, iný sa zasa rád s priateľmi zabáva. Naše životy sa vzájomne prelínajú, miesia, stretávame sa na uliciach, v obchodoch, na cestách a žijeme spoločný časový úsek. V známom českom filme pre pamätníkov sa vraví „štěstí, co je štěstí, muška jenom zlatá…,“ tento úryvok možno pokojne použiť i pri našich životoch. Tešme sa teda, že sa opäť stretneme na prahu ďalšieho roka a máme pred sebou predsavzatia a plány. Želám vám pri ich napĺňaní veľa úspechov a najmä pevné zdravie.

Juraj Petrakovič, primátor Modry

Foto: Martina Mlčúchová