A A A

Výstavba parku „Lidl – Čistinky“ sa začne v pondelok

DomovInvestícieVýstavba parku „Lidl – Čistinky“ sa začne v pondelok
Výstavba parku „Lidl – Čistinky“ sa začne v pondelok
Autor:Zuzana Tichá Kategórie: Investície
Uverejnené:22. júna 2023 Aktualizované:22. júna 2023

Od pondelka 26. júna 2023 sa začnú stavebné práce na parku “Lidl Čistinky” na Kalinčiakovej ul. v spolupráci mesta s nadáciou Lidl. Počas realizácie prác nebude možné využívať pozdĺžne parkovanie na prístupovej ceste na štadión. Obsluha garáží môže byť obmedzená krátkodobo, pokiaľ to bude nevyhnutné. Práce sú naplánované na približne 8 týždňov.

Oddychový a rekreačný park „Lidl – Čistinky“ poskytne obyvateľom mesta všetkých vekových skupín nový priestor na trávenie voľného času. Park budú tvoriť tri štvorcové zóny s rôznou funkciou:
Blok A (12 x 12 m): hracia plocha s detským ihriskom
Blok B (12 x 12 m): odpočinková plocha s možnosťou posedenia a grilovania pod dreveným altánkom
Blok C (12 x 12 m): tréningová plocha zameraná na cvičenie a posilňovanie rôznych častí tela
Blok D (15 x 15 m): hracia plocha s multifunkčným ihriskom

Mesto Modra vyhralo park “Lidl Čistinky” v hlasovaní verejnosti v kategórii do 9 400 obyvateľov – kompletné overené výsledky súťaže. “Bez pomoci dobrovoľníkov, ktorí aktívne hlasovali a motivovali aj svoju rodinu, susedov, kamarátov a známych, aby hlasovali, by sa nám tento úspech nepodaril. Ďakujeme za pomoc aj mestu Pezinok a obyvateľom ďalších okolitých obcí, ktorí za Modru hlasovali. V meste bolo počas celého obdobia hlasovania cítiť silnú spolupatričnosť a súdržnosť. Odmena v podobe výhry bola pre všetkých zadosťučinením,” povedal po ukončení hlasovania primátor Modry Juraj Petrakovič.

Ilustračná vizualizácia: cistinka.lidl.sk

 

 

C Zastavovacia situácia
formát pdf - 398 KB
Stiahnuť