A A A

Zmena trasy autobusových liniek medzi Blatným a Šenkvicami

DomovDopravaZmena trasy autobusových liniek medzi Blatným a Šenkvicami
Zmena trasy autobusových liniek medzi Blatným a Šenkvicami
Autor:Zuzana Tichá Kategórie: Doprava
Uverejnené:7. júna 2023 Aktualizované:11. júna 2023

Od pondelka 12. júna 2023 župní cestári spúšťajú rekonštrukciu cesty III/1084 zo Slovenského Grobu do Viničného a cesty III/1046 z Blatného do Šenkvíc. Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja (SC BSK) ich bude realizovať pomocou technológie recyklácie za studena na mieste. Znamená to, že sa pôvodná časť konštrukcie vozovky rozomelie a zlepší sa pridaním chýbajúcich komponentov ako sú kamenivo, asfaltová emulzia, cement. Tie vytvoria tzv. dosku zo suchého betónu. Zvolená technológia umožňuje sanáciu charakteristických poškodení vozovky ako odtrhnuté krajnice, priečne a pozdĺžne poklesy vozovky. Po zapracovaní materiálov je potrebné dodržať technologickú prestávku minimálne 7 dní, ktoré sú nevyhnutné na vyzretie a dosiahnutie požadovaných parametrov únosnosti vozovky pred samotnou realizáciou asfaltobetónových vrstiev vozovky.

V pondelok, 12. júna 2023 bude kvôli rekonštrukcii úplne uzavretá cesta Blatné – Šenkvice. Bratislavská integrovaná doprava, a.s. v tejto súvislosti upozorňuje na zmenu trasy autobusových liniek 539, 645 a 666. Bližšie informácie nájdete v priloženom dokumente v závere článku.

Aj rekonštrukcia cesty III/1084  Slovenský Grob – Viničné sa bude realizovať počas celkovej uzávierky dopravy v intraviláne obce Viničné od križovatky s II/503 po miestnu komunikáciu Družstevná ulica s vyznačením obchádzkovej trasy po miestnych komunikáciách.

Práce na oboch cestách by mali byť hotové do konca júla 2023.

Foto: IDS BK

Oznam_Blatné-Šenkvice
formát pdf - 250 KB
Stiahnuť
III_1046 Blatné - Šenkvice
formát jpeg - 164 KB
Stiahnuť
III_1084 Slovenský Grob - Viničné - 2. etapa
formát jpeg - 162 KB
Stiahnuť