A A A

Najpopulárnejší športovec mesta Modry za rok 2023 – hlasovanie verejnosti

DomovŠportNajpopulárnejší športovec mesta Modry za rok 2023 – hlasovanie verejnosti
Najpopulárnejší športovec mesta Modry za rok 2023 – hlasovanie verejnosti
Autor:Martin Codio Kategórie: Šport
Uverejnené:8. apríla 2024 Aktualizované:8. apríla 2024

Dajte svoj hlas najpopulárnejšiemu športovcovi a družstvu mesta Modry za rok 2023!

Hlasovanie potrvá do 8. mája 2024. Ocenení budú prví traja športovci a prvé tri družstvá s najvyšším počtom platných hlasov.

Víťazi si preberú ocenenia na slávnosti v Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra v Modre 29. mája 2024 o 17.00 hodine.

Základné pravidlá internetového hlasovania.
1. Nominovaní športovci/družstvá sú uvedení podľa abecedného zoznamu.
2. Verejné hlasovanie je platné od 8. apríla 2024 do 8. mája 2024.
3. Pri hlasovaní vyberte jedného športovca alebo družstvo, za ktoré chcete hlasovať. Hlasovať zároveň za športovca a družstvo je možné.
4. Hlasovanie pre vybraného športovca/družstvo je obmedzené raz za 24h na jedno zariadenie.
5. Hlasovanie viac ako jedenkrát denne sa bude považovať za neplatné.
6. Za platné sa považujú všetky hlasy poslané v dodržanom hlasovacom období (bod 2) a zároveň rešpektujúce interval hlasovania (bod 4).
7. V prípade zneužitia systému budú všetky neplatné hlasy dodatočne odstránené.

Féder René ml. – FK Inter Bratislava
René je aktuálne študent posledného ročníka modranského Gymnázia Karola Štúra. Je hrdým odchovancom modranského futbalu, kde začal pôsobiť ako 5-ročný chlapec. Na jar v roku 2016 prestúpil do najslávnejšieho futbalového klubu na Slovensku ŠK Slovan Bratislava. Po ďalších 3 rokoch prestúpil do FK Inter Bratislava, kde pôsobí doteraz. V roku 2021 sa naplno začal venovať aj futsalu v klube Pinerola Futsal 1994. V sezóne 2021/2022 sa vo futsale stal Majstrom Slovenska v kategóriách U17 a U20 a zároveň sa vo futbale stal víťazom II. ligy v kategórii U17. V minulej sezóne (2022/23)  zopakoval úspech vo futsale a získal titul Majstra Slovenska v kategórii U20. V aktuálnej sezóne (2023/24) je jeho futsalový klub opäť s veľkým náskokom na prvom mieste a už iba zázrak ich pripraví o tretí titul za sebou. V posledných dvoch sezónach už nastupuje aj za A-tím Pineroly.

Holekšiová Timea – Športový klub Modra
Timea sa ako rodená Modranka venuje florbalu v Modre od svojich 10 rokov. Najprv obliekala dres FBC Blueberries Modra, kde hrala za chlapcov a získala s nimi množstvo úspechov. Od založenia klubu ŠK Modra v roku 2017 nastupuje v drese klubu za dievčenské družstvá. Ako kapitánka a jedna z opôr tímu dosiahla veľa úspechov. Od starších žiačok sa zúčastňovala reprezentačných zrazov. Na Majstrovstvách Slovenska junioriek 2023 taktiež doviedla svoj tím k bronzovej medaile. Počas celej sezóny 2022/23 nastupovala na striedavý štart do 1. ligy žien za tím Capitol Bratislava, kde ako obrankyňa za 24 zápasov strelila 14 gólov a nazbierala 13 asistencií a tak pomohla Capitolu k víťazstvu tejto ligy a postupu do extraligy. V roku 2023 klub ŠK Modra prihlásil svoj tím žien do 1. ligy žien a Timea sa stala kapitánkou, ako najskúsenejšia hráčka s vodcovskou povahou. Timea sa zúčastňuje reprezentačných zrazov pod vedením trénerov Dušana Ďuríčka a Michala Jedličku, s ktorými sa pripravuje na Majstrovstvá sveta junioriek, ktoré sa budú konať vo Fínsku v máji 2024.

Jakubec Kristián Filip – Športový klub SPC Častá
Kristián Filip začal súťažiť v 14 -tich rokoch. Z počiatku nijak nevynikal, ale časom a tvrdým tréningom sa začal objavovať medzi najlepšími silovými trojbojármi svojej kategórie a dotiahol to až na medzinárodnú úroveň ako sú Majstrovstvá Európy a Majstrovstvá sveta, z ktorých si neraz odniesol domov aj cenné kovy. Medzi jeho športové úspechy patrí 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v silovom trojboji dorastu a juniorov, 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v tlaku na lavičke dorastu a juniorov, 5. miesto na Majstrovstvách Slovenska v tlaku na lavičke mužov, 1. miesto v mŕtvom ťahu na Majstrovstvách Európy dorastu a juniorov, 4. miesto na Majstrovstvách sveta v silovom trojboji dorastu a juniorov, 3. miesto v mŕtvom ťahu na Majstrovstvách sveta dorastu a juniorov.

Kintler Jakub – TJ Slovan Modra
Jakub sa  zoznámil s volejbalom už ako 10 ročný v športovom volejbalovom klube ŠVK Pezinok, kde získal volejbalové zručnosti pod vedením skúseného trénera Ladislava Popeláša. Patril k prvým hráčom chlapčenského družstva v ŠVK Pezinok. Zdokonaľovaním jeho volejbalových zručností sa mu so svojim klubovým spoluhráčom Patrikom Boďom podarilo získať  v roku 2021 v Plážovom volejbale 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska U15 v plážovom volejbale. Jakuba si všimol aj slovenský volejbalový klub VKP Bratislava, v ktorom pôsobí už 2 roky. Jakubova vytrvalosť a láska k volejbalu ho doviedla až k nominácii na reprezentáciu Slovenska vo volejbale U20, s ktorou sa v roku 2023 zúčastnil na kvalifikácii na Majstrovstvách Európy vo volejbale. Je veľmi vytrvalý, usilovný a úspešný hráč.

Lacová Liliana – Blue Arrows Viničné
Lili sa narodila s ráštepom chrbtice, nasledovala dlhá liečba a rehabilitácia, na ktorú bude musieť chodiť celý život. Napriek obmedzeniam v bežnom živote našla záľubu v športe. Lukostreľbe sa venuje od roku 2021. V rámci tréningov sa venuje cvičeniu vo fitnes pre hendikepovaných a boxu. Študuje na umeleckej škole animovanú tvorbu v maturitnom ročníku. Je rodáčka z Modry. V rámci úrovne súťaži môžeme hovoriť o Majstrovstvách Slovenska. Sumarizujeme Lilianine úspechy: 1. miesto/2.kolo ČSK halový pohár, 1. miesto/pohár starostu obce Viničné WA+IFAA, 1. miesto/MS telesne postihnutých športovcov kat. kladk. luk ženy. Aj napriek zdravotnému znevýhodneniu dosahuje úspechy a chce pokračovať ďalej v rozvíjaní svojho talentu.

Malíková Lucia – TJ Slovan Modra
Lucia je odchovankyňou Pezinského volejbalového klubu VTC Pezinok. Jej šikovnosť a láska k volejbalu ju časom vyniesli do Extraligového klubu VTC Pezinok. Po ukončení štúdia na Gymnáziu Karola Štúra v Modre prestúpila do TJ Slovan Modra – volejbalového oddielu žien, ktorý sa stal niekoľkokrát víťazom 1. aj 2. ligy žien pod vedením Mgr. Evy Holecovej. Po dvoch rokoch pôsobenia boli opätovne vyžiadané jej volejbalové zručnosti do Extraligového klubu VTC Pezinok, následne sa Lucia vrátila späť reprezentovať Modru. V súčasnosti si užíva čerstvé rodičovské povinnosti a radosť s manželom z narodenia dcérky. Volejbalový oddiel sa teší na jej návrat na palubovku.

Mišových Mário – HáO TJ Slovan Modra
Mário je odchovancom modranskej hádzanej. V celej jeho doterajšej kariére už od začiatku patril k oporám svojho tímu. V minulom roku sa stal druhým najlepším strelcom najvyššej celoslovenskej súťaže v kategórii mladšieho dorastu s 210 strelenými gólmi. Svojou výkonnosťou si vypýtal miesto aj v zostave staršieho dorastu (taktiež v najvyššej slovenskej súťaži), kde pravidelne nastupuje a hrdo si zastane svoje miesto. Je stabilným  členom reprezentačného tímu kadetov Slovenskej republiky, kde patrí do základnej zostavy. V jeho kariére ide po stopách brata Dávida, ktorý v súčasnosti hráva v Nemecku a je reprezentantom Slovenska.

Moravčík Matúš – Dukla Praha
Matúš je odchovancom hádzanárskeho klubu. Hádzanú hráva od malička. Žije v Českej republike. Je členom extraligového českého klubu Dukla Praha a medzi jeho úspechy patria aj medzištátne reprezentačné stretnutia mužov Slovenskej republiky. Matúš svojimi výkonmi pomohol k výbornému 5. miestu tohto družstva po základnej časti českej extraligy. Je stabilným členom reprezentácie mužov Slovenskej republiky v hádzanej. Zúčastnil sa na kvalifikačných stretnutiach o postup na Majstrovstvá sveta mužov, kde na postup našim reprezentantom zostáva zdolať už len posledného súpera.

Ochaba Adam – HáO TJ Slovan Modra
Adam je odchovancom modranskej hádzanej a stabilným členom extraligového tímu mužov. V roku 2023 patril do základnej zostavy extraligového družstva hádzanárskeho oddielu. Je jeho jasnou brankárskou jednotkou. V celej súťaži patrí k brankárom s najvyššou percentuálnou úspešnosťou zákrokov. Aj vďaka jeho výkonom dosahujú muži vyrovnané výsledky, takmer v každom zápase. Vo svojej doterajšej kariére prešiel všetkými reprezentačnými výbermi Slovenska. Zúčastnil sa na Majstrovstvách Európy v normálnej, alebo plážovej hádzanej. Adam je skromný a veľmi inteligentný brankár. Vďaka svojej minuloročnej, ale už aj tohtoročnej výkonnosti vzbudil záujem nielen v slovenských, ale aj zahraničných kluboch. Hádzanársky klub verí, že bude pokračovať vo svojej kariére, či už v materskom klube, alebo ako profesionálny hráč v zahraničí, čo je zatiaľ jeho nesplnený sen.

Dorastenky – Športový klub Modra
Kolektív tvoria odchovankyne klubu – od svojho začiatku reprezentujú klub a v neposlednom rade aj mesto Modra. Športové výsledky dorasteniek: 3. miesto na Majstrovstvách Slovenska, 2. miesto na medzinárodnom turnaji v Modre a 3. miesto na turnaji v Tatralandii pod záštitou nadácie TV JOJ. Dievčatá sú húževnaté, cieľavedomé, pripravené vyhrávať. Hrajú srdcom  a sú hrdé na to, že tvoria súčasť klubu.

Družstvo mladších žiačok – HáO TJ Slovan Modra
Všetky hráčky družstva sú odchovankyne hádzanárskeho klubu. Mnohé z nich bývajú v Modre a navštevujú modranské základné školy. Družstvo mladších žiačok v roku 2023 (aj v roku 2022) postúpilo na Majstrovstvá SR pod názvom SOHU12. Pre niektoré dievčatá to bola už druhá skúsenosť, no mnohé z nich sa na takomto podujatí zúčastnili po prvý krát. Z tohto dôvodu je 7. miesto, ktoré v silnej konkurencii 23. družstiev obsadili je výborný výsledok. Ak ide o úroveň súťaží, spomenieme Regionálnu postupovú súťaž a Celoslovenskú súťaž. Dievčatá sú húževnaté, súťaživé a pripravené hrať na profesionálnej úrovni.

Družstvo mužov – HáO TJ Slovan Modra
Väčšina hráčov sú odchovanci hádzanárskeho klubu, prípadne tu už dlho hrajú. Mnohí v Modre bývajú. Muži hádzanárskeho oddielu Slovan Modra reprezentujú naše mesto v najvyššej slovenskej súťaži už 12 rokov. Modra je stále najmenším extraligovým mestom. V roku 2023 sa síce družstvu nepodarilo postúpiť do playoff, ale v skupine o udržanie obsadili 1. miesto a s prehľadom udržali extraligovú príslušnosť. Čo sa nepodarilo v lige si naši muži vynahradili v slovenskom pohári, kde postúpili do semifinále. Úroveň súťaží – Niké handball extraliga.

Juniorky – Športový klub Modra
Družstvo tvoria odchovankyne klubu, reprezentujú Športový klub a mesto Modra. Tieto dievčatá začínali s florbalom v roku 2017. Odvtedy už prešli veľký kus cesty plnej výhier, ale aj prehier, ktoré ich posúvali vpred. Majú za sebou turnajové víťazstvá napr. v  Slovenskej Lupči, druhé miesto na turnaji v Košiciach, ale aj úspešné výsledky na Majstrovstvách SR – 3. miesto. V sezóne 2021/2022 si vybojovali krásne 3. miesto v celoslovenskej lige dievčat do 16 rokov. Je to odmena za ich poctivý prístup k tréningom a zápasom. Veľká vďaka patrí aj ich rodičom, za trvalú podporu a podriadenie sa kalendáru súťaží. Dievčatá už aj v tomto prebiehajúcom roku potvrdzujú svoju kvalitu. Na tohtoročných Majstrovstvách SR obsadili krásne 3. miesto a ukázali všetkým súperkám, že s Modrou treba rátať. V súčasnosti tvoria základné jadro tímu žien, ktoré sa v tejto prvej sezóne umiestnili na krásnom 5. mieste v celoštátnej prvej lige žien.

Laskonky – Súkromné centrum voľného času
Mažoretky Laskonky majú aktuálne 48 členiek v troch zručnostných kategóriách. Trénujú ich 4 trénerky pod vedúcou Lilianou Hodoňovou. Ľudia často spájajú mažoretky len s dychovou hudbou, uniformou a strohým pochodom. No dnes už mažoretkový šport prešiel mnohými veľkými zmenami. Dychovú hudbu vystriedala moderná hudba, typické uniformy sú nahrádzané modernejšími, nápaditejšími a pestrejšími kostýmami a paličky sú v rôznych typoch a obmenách, s ktorými dievčatá dokážu neuveriteľné cviky. Do popredia sa začína dostávať nová disciplína, tzv. Twirling – čo je točenie paličkou okolo častí tela spojené s gymnastikou a akrobaciou. V Modre sa venujú dievčatá klasickému mažoretkovému pochodu aj twirlingu. Vystupujú, chodia po súťažiach a čo je hlavné – dobre sa spolu bavia. Mažoretkový šport si vyžaduje dobrú kondíciu, trpezlivosť, vytrvalosť a ambícióznosť – práca s batonom totiž nie je jednoduchá. Mažoretky cvičia aj v kategórii flag – s vlajkou ako náčiním ale aj s pompomami. Mažoretky Laskonky sú registrované aj v AMASe – Asociácii mažoretkového športu Slovensko.

Staršia prípravka U12 – Športový klub Modra
Deti v staršej prípravke sú súčasťou Športového klubu Modra. Družstvo tvoria dievčatá aj chlapci. Väčšina týchto detí trénuje už od svojich 7 rokov. Svojim svedomitým a poctivým prístupom k tréningom a zápasom sa neustále zlepšujú. Úspech v podobe 3. miesta na Majstrovstvách SR v Trenčíne z pomedzi 32 účastníkov si naozaj zaslúžia. Pri troche šťastia to mohlo byť ešte lepšie. Finále im ušlo len o jeden gól. Pred majstrovstvami ešte štartovali na domácom turnaji Florbal ModraCup 2023, kde získali zlaté medaile. Na turnaji súťažilo 16 družstiev zo 4 krajín.