A A A

Bohatý advent v Modre

DomovPodujatiaBohatý advent v Modre
Bohatý advent v Modre
Autor:Zuzana Tichá Kategórie: Podujatia
Uverejnené:30. novembra 2023 Aktualizované:5. decembra 2023

Adventný čas patrí k najkrajším v roku, spríjemniť si ho môžete aj mnohými podujatiami, ktoré sa konajú v predvianočnom období v našom meste. Čakajú na vás vianočné koncerty, filmy a chýbať nebudú ani tradičné mestské trhy – Vianočné zastavenie.

1. 12. Svätokatarínska ochutnávka mladých vín
2. – 3. 12. Vianočná kapustnica v Hollerung káva & koloniál
2., 16. 12. Vianočné trhy v átriu v Cuvée Wine shop & Coffee 
3., 10., 17., 24. 12. Svetlo pre Kráľovú 
6. 12. Rozsvietenie stromčekov Sv. Mikulášom
6. 12. Perinbaba a dva svety v Kine Mier Modra

Začneme Svätokatarínskou ochutnávkou mladých vín, ktorá sa bude konať v Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra v piatok 1. decembra. Ak by ste si chceli pozrieť najlepšie svetové filmy z prostredia zimných športov a s cestovateľskou tematikou, nenechajte si ujsť Snow film Fest v Kine Mier Modra. Občianska iniciatíva Svetlo pre Kráľovú bude aj tento rok každú adventnú nedeľu zapaľovať sviecu na adventnom venci, ktorý je umiestnený v priestranstve medzi kostolmi na Národnej ulici. O ďalšie žiarivé svetlo sa postará Mikuláš, ktorý príde rozsvietiť vianočné stromčeky v Modre v stredu 6. decembra – začne rozsvietením stromčeka na Kráľovej, odtiaľ sa presunie pred kostol sv. Štefana Kráľa a nezabudne ani na stromček v parku pred kultúrnym domom, kde bude pripravený punč a deti z DFS Magdalénka zaspievajú koledy. Ešte v ten večer sa môžete tešiť na slávnostnú premiéru filmu Perinbaba a dva svety v Kine Mier Modra, pokračovania kultovej rozprávky Juraja Jakubiska.

8. 12. Čertovsky anjelské Vianoce v KD Modra
9. 12. Predvianočné stretnutie s Mikulášom v KD Kráľová

9. 12. Christmas party 2023, predajná výstava v blu : gallery
9. – 10. 12. Vianočné inšpirácie v modranskom kaštieli
10. 12. Vitaj nám Ježiško narodený, adventný koncert v KC Modra

Čertovsky anjelské Vianoce – tak sa volá vystúpenie detí z tanečného odboru ZUŠ Modra a DFS Magdalénka, ktoré sa bude konať v piatok 8. decembra v KD. V sobotu 9. decembra si môžete spraviť zásobu medovníkov, oblátok či ručne robených dekorácií, stačí ak prídete do Kultúrneho domu Kráľová, kde sa bude konať tradičné predvianočné podujatie spojené s predajom domácich výrobkov.

O 17.00 nakuknite do blu : gallery na Štúrovej 93, kde vás čaká Christmas party 2023 – skupinová predajná vianočná výstava obrazov. Vianočné inšpirácie môžete načerpať počas víkendu 9. a 10. decembra na nádvorí modranského kaštieľa, kde sa budú konať ľudovo-umelecké trhy. Adventný koncert, ktorý býva každoročnou tradíciou, si môžete vypočuť v nedeľu 10. decembra v Kultúrnom dome Ľ. Štúra, DFS Magdalénka a dva hosťujúce súbory z Bratislavy a Moravy si pre vás pripravili jedinečný program.

11. 12. talkshow Silné reči v Kine Mier Modra
12. 12. Vianočný koncert ZUŠ v KD Modra

13. 12. Prechádzky labyrintom literatúry – Sen noci advetnej v zborovej miestnosti na ev. fare v Modre
15. – 16. 12. Vianočné zastavenie pred KC Modra

V pondelok 11. 12. môžete zabudnúť na predvianočný zhon vďaka originálnej talkshow Silné reči v Kine Mier Modra, v utorok 12. 12. si príďte do KD vypočuť vianočný koncert žiakov a učiteľov hudobného odboru ZUŠ Modra, milovníci kníh si v stredu 13. 12. môžu vychutnať Prechádzky labyrintom literatúry a v piatok a sobotu, 15. a 16. decembra, nás čakajú obľúbené mestské trhy s názvom Vianočné zastavenie. Aj tento rok sa budú konať v priestranstve pred Kultúrnym domom Ľ. Štúra (Sokolská 8). Čakajú vás stretnutia s priateľmi, víno od miestnych vinárov, punč, čaj, domáce koláče a medovníky, niečo na zahryznutie, lokálne hand-made výrobky a hlavne bohatý kultúrny program. Podujatie sa začne v piatok 15. decembra o 17.00, tešiť sa môžete na koledy v podaní DFS Magdalénka a vianočné pásmo z dielne o. z. Lusk. Okrem stánkov rôznych občianskych združení a škôl, ktoré budú ponúkať svoje hand-made výrobky, koláče, dekorácie, sa môžete tešiť aj na ponuku remeselníkov, pričom niektorí svoje remeslo aj naživo predvedú. V sobotu 16.12. sa program začína už na poludnie vystúpeniami detí z modranských základných škôl. Nezabudnite nakuknúť aj do interiéru kultúrneho domu, kde sú pre vás pripravené tvorivé dielne, bábkové divadlo ŠiBE o 15.00 zahrá Legendu o Mikulášovi a od 17.00 opäť pokračuje program v exteriéri – živý orloj, betlehemská hra, na pódiu zahrá zoskupenie detí z Chorvátskeho Grobu SUNNY BAND a po nich sa predstavia Robert Pospiš & Martin Sillay a ich hosť s Piesňami na dobrú noc.

17. 12. ADT Xmas show
16. 12. koledovanie Dobrej noviny

Posledným podujatím pred vianočnými sviatkami je ADT Xmas show, koná sa 17. 12. v Kultúrnom dome Modra a predstavia sa v nej všetky tanečné zložky skupiny ADT crew.  Na Štefana 26. decembra sa môžete pridať ku každoročnému koledovaniu Dobrej noviny, výťažok putuje na charitatívne projekty.

1. 1. 2024 Novoročné stretnutie na rozľadni Alexandra Filípka

Nový rok 2024 môžete privítať 1. januára o 13.00 h na Novoročnom stretnutí na rozhľadni Alexandra Filípka na Veľkej homoli aj s prípitkom. Čakanie na Vianoce býva dlhé, ale veríme, že s bohatým programom, ktorý sa v Modre koná počas adventu, ubehne rýchlo. Šťastné a veselé vám želá celý kolektív Kultúrneho centra Modra. Podrobnsoti o podujatiach nájdete na http://kcmodra.sk alebo si stiahnite leták s programom.

Text: Katarína Abeille
Foto: Lucia Mandincová

Leták - Adventná Modra 2023
formát pdf - 268 KB
Stiahnuť
Plagát_Svetlo pre Kráľovú 2023
formát pdf - 8 MB
Stiahnuť
Vizuál_Predvianočné stretnutie s Mikulášom na Kráľovej 2023
formát pdf - 4 MB
Stiahnuť
Program_Vianočné zastavenie 2023
formát pdf - 99 KB
Stiahnuť
Plagát_Vianočný orloj 2023
formát pdf - 3 MB
Stiahnuť
Plagát_Vianočné inšpirácie 2023
formát pdf - 3 MB
Stiahnuť
Plagát_Magdalénka Vianoce 2023
formát pdf - 613 KB
Stiahnuť