A A A

Nové zastávky v Harmónii a na Zochovej chate

DomovDopravaNové zastávky v Harmónii a na Zochovej chate
Nové zastávky v Harmónii a na Zochovej chate
Autor:Martin Codio Kategórie: DopravaIvestičné akcie
Uverejnené:11. augusta 2021 Aktualizované:7. februára 2022

Mesto Modra obnovuje prístrešky autobusových zastávok v rekreačných oblastiach v duchu pôvodnej architektúry. „V júni sme obnovili drevenú konštrukciu  prístrešku v Harmónii smerom na Zochovu chatu. Práce realizoval Eduard Ružička z Modry. Prístrešok v podobnom architektonickom stvárnení na opačnej strane cesty  sa pripravuje na výstavbu spolu s chodníkom pre peších. Aktuálne je spracovaná projektová dokumentácia. Realizácia prístrešku bude prebiehať v spolupráci s Hotelom pod lipou,“ povedala Iveta Krčmárová z Referátu investičnej výstavby MsÚ Modra.

Starý drevený prístrešok na parkovisku na Zochovej chate už naplnil svoj čas životnosti a bolo potrebné vybudovať nový  prístrešok, ktorý bude slúžiť  aj ako úkryt pre turistov, či zázemie pre verejný priestor s informačnými plochami. Aktuálne prebieha výstavba, ktorú realizuje firma Duvystav z Pezinka.

„V duchu pôvodnej architektúry našej oblasti sú obidva prístrešky budované ako drevostavba, buď v kombinácii s kameňom v Harmónii alebo celodrevený na Zochovej chate. Pekne zrealizovaná drevostavba je tiež dôstojnou spomienkou na  našich huncokárskych predkov, pre ktorých bola práca s drevom živobytím. Veríme,  že k dlhej živosti prístreškov prispeje aj použitý materiál – konštrukcia obidvoch  prístreškov je zo smrekovca opadavého,“ doplnila Iveta Krčmárová.

Mesto Modra plánuje v spolupráci s OOCR Malé Karpaty vybudovať nový prístrešok aj na autobusovej zastávke pri Chate UK smerom na Zochovu chatu.

Foto: Lucia Mandinocová