A A A

Obnova detských ihrísk

DomovIvestičné akcieObnova detských ihrísk
Obnova detských ihrísk
Autor:Zuzana Tichá Kategórie: Ivestičné akcie
Uverejnené:13. augusta 2021 Aktualizované:7. februára 2022

Mesto Modra postupne mení a dopĺňa hracie prvky na detských ihriskách. Zároveň opravuje a obnovuje existujúce komponenty, aby bezpečne slúžili ďalej. Všetky nové hracie prvky sú certifikované a vhodné na umiestnenie na verejných priestranstvách.

Ihrisko na lúke Otčenáške v Harmónii

Nefunkčnú pružinovú hojdačku na ihrisku na lúke Otčenáške nahradila nová „Spring“ a druhá hojdačka už potrebovala generálnu opravu. „Celkovou opravou prejde aj veľká zostava, ktorú  spevníme a upravíme tak, aby ju mohli používať aj dospelí užívatelia na workout,“ povedala Kristína Čechová z Referátu životného prostredia MsÚ Modra. Pre deti vo veku 7 až 16 rokov pribudla úplne nová zostava „Climboo“ a pre deti od 3 do 12 rokov závesná hojdačka „Swing.“ „Na hojdačku sme umiestnili špeciálny záves,  aby sa mali možnosť pohojdať aj deti s poruchami motoriky.“

Ihrisko za domami na Trnavskej ulici

Domček na ihrisku a kovovú preliezku už nebolo možné opraviť tak, aby spĺňali platné bezpečnostné predpisy a preto ich mesto demontovalo. Tieto hracie prvky nahradila nová preliezka „Wooden“ pre deti vo veku 1 až 8 rokov a gymnastická multifunkčná zostava pre deti od 3 do 14 rokov. „Na oboch pružinových hojdačkách nachádzajúcich sa na ihrisku teraz robíme generálnu opravu, preto sú dočasne demontované. Po oprave ich znova osadíme,“ upresnila Kristína Čechová. Pod niektorými hracími prvkami mesto vybudovalo bezpečnostné dopadové plochy z certifikovaných zatrávňovacích gumených rohoží tak, ako to vyžadujú bezpečnostné normy.

„Pri výbere hracích prvkov a zostáv sa neriadime pravidlom, že je nevyhnutné vymeniť hrací prvok za ten istý. Snažíme sa výber upraviť tak, aby sa na ihrisku nachádzali prvky aj pre vyššiu vekovú kategóriu, napríklad deti od 10 rokov a viac. Aktuálne pripravujeme obmenu hracích prvkov na ihrisku na Podhorskej ulici, ktorá by mala  byť  realizovaná vo viacerých etapách. Prvá etapa  by mala byť hotová do konca roka. Veríme, že sa nám to podarí už na jeseň, ale s prihliadnutím na problémy s dodávkami, ktoré momentálne majú všetci je jesenný termín viac než optimistický,“ uzavrela Kristína Čechová.

Foto: Lucia Mandincová