A A A

Športovec mesta Modry za rok 2022

DomovŠportŠportovec mesta Modry za rok 2022
Športovec mesta Modry za rok 2022
Autor:Martin Codio Kategórie: Šport
Uverejnené:13. apríla 2023 Aktualizované:14. apríla 2023

Hlasujte za najpopulárnejšieho športovca/družstvo mesta Modry za rok 2022. Anketu vyhlasuje Mesto Modra v spolupráci s Komisiou športu. Odteraz môže široká verejnosť odovzdať hlas svojmu favoritovi kliknutím na meno športovca alebo družstva. To, v čom športovci vynikajú, aké športové úspechy dosiahli sa dozviete v textoch pod hlasovaním. Víťazom internetového hlasovania v kategórii “Najpopulárnejší športovec/družstvo mesta Modry za rok 2022” sa stávajú prví traja športovci/družstvá s najvyšším počtom platných hlasov. O výsledkoch hlasovania budeme verejnosť informovať a víťazov ankety vyhlásime na slávnostnom odovzdávaní ocenení.

Základné pravidlá internetového hlasovania.
1. Pri každom športovcovi/družstve je uvedený šport, za ktorý hrajú.
2. Verejné hlasovanie je platné od 13. apríla do 13. mája 2023.
3. Pri hlasovaní vyberte jedného športovca/družstvo, hlasovať zároveň za viac športovcov/družstiev nie je možné.
4. Hlasovanie pre vybraného športovca/družstvo je obmedzené na jedenkrát z jedného zariadenia a jednej IP adresy.
5. Hlasovanie viac ako jedenkrát denne z jednej IP adresy sa bude považovať za neplatné.
6. Za platné sa považujú všetky hlasy poslané v dodržanom hlasovacom období (bod 2) a zároveň rešpektujúce interval hlasovania (bod 4).
7. V prípade zneužitia systému budú všetky neplatné hlasy dodatočne odstránené.

Mgr. Katarína Janošťáková
Katarína Janošťaková prišla do Modry spolu so sestrou Martinou z volejbalového klubu VTC Pezinok v dorasteneckom veku. Pod vedením Mgr. Evy Holecovej zdokonaľovala svoje volejbalové schopnosti a zaradila sa do volejbalové tímu TJ SLOVAN MODRA, ktorý sa niekoľkokrát stal víťazom 1. aj 2. ligy. Okrem halového volejbalu sa venuje aj plážovému volejbalu a každoročne sa zúčastňuje MSR v plážovom volejbale. Je neoddeliteľnou súčasťou volejbalového oddielu TJ Slovan Modra. Svojou húževnatosťou a láskou k volejbalu reprezentuje mesto Modra vo volejbale už 20 rokov.

Sophia Hroncová (športová streľba)
Sophia Hroncová je obyvateľkou Modry. So streľbou začala v roku 2019 vo Vištuku ako mladšia žiačka. Postupne sa prepracovala až medzi špičku slovenskej mládeže ako majsterka viacerých krajov a v roku 2022 sa stala vicemajsterkou Slovenska. Stala sa víťazkou v národnej lige mládeže, veková kategória dorast vo vzduchových zbraniach za sezónu 2022/2023 v dvoch kategóriách – Streľba vzduchovka 40 rán v stoji a Streľba vzduchovka 3 × 20, čo pozostáva z 20 rán v kľaku, 20 rán v ľahu a 20 rán v stoji. Koncom apríla ju čakajú majstrovstvá Slovenska v streľbe vzduchových zbraní. Je Majsterka Nitrianskeho, Trnavského a Bratislavského kraja, 3. miesto OH nádejí Nitra.

Tomáš Tschur (hádzaná)
Tomáš Tschur je odchovancom klubu HáO TJ Slovan Modra. Od narodenia býva v Modre. Je člen extraligového družstva mužov a druhý najlepší strelec extraligy. Je stabilným členom extraligového tímu mužov. V roku 2022 bol druhým najlepším strelcom extraligy. Tomáš je členom širšieho kádra reprezentácie SR. V roku 2022 odohral za SR niekoľko reprezentačných stretnutí. Bol ťahúňom družstva mužov HáO TJ Slovan Modra, ktorí sa prvýkrát prebojovali do stretnutí play-off v NIKE HANDBALL EXTRALIGE.

Družstvo mužov (hádzaná)
Väčšina hráčov sú odchovanci klubu HáO TJ Slovan Modra, prípadne tu už dlho hrajú. Mnohí v Modre bývajú. Muži hádzanárskeho oddielu Slovan Modra reprezentujú mesto v najvyššej slovenskej súťaži už 11 rokov. Modra je stále najmenšie extraligové mestom. V roku 2022 sa našim mužom podarilo prvý krát zasiahnuť do bojov o titul majstra SR. Vo vyrovnanej sérii play-off nakoniec podľahli družstvu Košíc. Družstvo mužov je úspešné v stretnutiach hlavne v NIKE HANDBALL EXTRALIGE.

Družstvo mladších žiačok (hádzaná)
Všetky hráčky sú odchovankyne klubu HáO TJ Slovan Modra. Mnohé v Modre bývajú a navštevujú modranské základné školy. Sú húževnaté, majú vytrvalosť hrať a dosiahnuť, čo najlepšie výsledky. Družstvo mladších žiačok v roku 2022 postúpilo na Majstrovstvá Slovenskej republiky pod názvom SOHU12. Pre mnohé dievčatá to bola prvá skúsenosť s takýmto podujatím. Preto 7. miesto, ktoré v silnej konkurencii obsadili je výborný výsledok.

Marko Jurkovič (hádzaná)
Marko Jurkovič je odchovancom klubu HáO TJ Slovan. Od narodenia býva v Modre. Reprezentant SR v kategórii juniori. Člen širšieho reprezentačného družstva mužov. Odohral všetky reprezentačné stretnutia v drese SR juniorov. Jediný účastník kempu Európskej hádzanárskej federácie za Slovensko. Marko Jurkovič je členom reprezentačného tímu juniorov SR, kde patrí do základnej zostavy. V roku 2022 reprezentoval hádzanársky klub v extralige juniorov. Marko pravidelne hráva aj najvyššiu slovenskú súťaž mužov – NIKE HANDBALL EXTRALIGE, kde sa už presadil aj gólovo. Je členom širšieho kádra mužskej reprezentácie SR.

Jakub Richter (futbal)
Jakub Richter je obyvateľom Modry a hráč futbalového klubu FC Slovan Modra. Jakub je člen v žiackej kategórii U15 a momentálne aj hráč dorastu v kategórii U17. Stabilné výkony a pohybová zdatnosť ho predurčujú na vodcovskú osobnosť a technicky vyspelého hráča, ktorým aj je a hovoria za neho jeho vynikajúce hráčske výsledky. Nie je len TOP futbalistom, ale zvláda aj hádzanú. Je všestranný, talentovaný, ctižiadostivý a veľmi šikovný hráč. Hrá 2. ligu BFZ za U15 – starší žiaci a 3. ligu BFZ za U17 – čo sú už dorastenci. Jeho výsledky sú hrdosťou futbalového klubu FC Slovan Modra.

A družstvo mužov (futbal)
Družstvo mužov v kategórii A je družstvo s hráčmi klubu FC Slovan Modra. Väčšinu hráčov tvoria aj hráči z Modry. A Družstvo mužov, ich výhra v V. lige a postup po dlhých rokoch do vyššej súťaže bola vynikajúcim štartom do ďalšej sezóny. V prebiehajúcej sezóne sú lídri aj v novej lige a súťaži a trónia na 1. (postupovom) mieste vo futbalovej oblasti. Hráči sú veľmi talentovaní a s hrdosťou reprezentujú futbalový klub FC Slovan Modra.

Šachový klub Modra (šach)
Šachový klub Modra je družstvo pôsobiace v Modre. Šachisti sú rodáci, obyvatelia, športovci za modranský klub. Úspechy a výsledky nominanta v roku 2022 môžeme spomenúť – Majster SR v súťaži družstiev (Extraliga v šachu), 1.miesto v súťaži rapid šachu Majster BA kraja, 32. miesto v Lige majstrov v šachu z Rakúskeho Mayerhofenu, 4.miesto v 2.lige v súťaži družstiev a 4.miesto v 3.lige súťaži družstiev, účasť na súťaži ME.

Mažoretky Laskonky (mažoretkový šport)
Mažoretky Laskonky sú rodáčky mesta Modry, ako aj z okolitých dedín a družstvo pôsobiace v Modre. Laskonky trénujú v Centre voľného času od roku 2006, odkedy sa tešia stále väčšej obľube. Dnes je súčasťou 48 dievčat v troch skupinách. Venujú sa klasickým mažoretkovým choreografiám, ak aj zložitejším twirlingovým a gymnastickým prvkom. Úspechy a výsledky nominanta v roku 2022 môžeme spomenúť – GrandPrix Slovakia – solo kadet 4.miesto, Moravsko-Trebovský twirling- solo junior 1.miesto a miniformacia kadet 1.miesto, v máji 2022 Karvinský pohár duo junior 3.miesto a miniformácia 6.miesto, v júni 2022 Kábrt Cup Hlohovec – solo junior 2.miesto, miniformacia kadet 1.miesto. Súťaže dievčatá motivujú k lepším výkonom, cieľom a vlastnostiam podporujúci ich rast v spoločnosti.

Družstvo starších žiačok U15 (florbal)
Družstvo starších žiačok a dorasteniek pôsobí v meste Modra a hráčky sú prevažne z Modry. Sú nominované kvôli ich svedomitosti a pracovitosti na tréningoch a aj v samotných zápasoch. Celý rok podávali skvelé výkony a aj napriek malým zaváhaniam si držali priebežné 3. miesto v celoštátnej lige starších žiačok a v roku 2022 obsadili na Majstrovstvách Slovenska 3. miesto v kategórii dorastenky. Osem z nich je nominovaných na zraz reprezentácie Slovenska. Toto svedčí o ich kvalite v rámci celej SR. Určite budeme o nich v budúcnosti ešte počuť. Viaceré už nastupovali aj v inom klube za ženy, ktorému pomohli k postupu do extraligy. Priaznivci florbalu do nich vkladajú nádeje v budúcom úspešnom fungovaní Športového klubu Modra.

Kristián Filip Jakubec (silový trojboj)
Kristián Filip Jakubec je obyvateľ Modry a súťaží za ŠK SPC Častá. Začal súťažiť v 14 rokoch. Z počiatku nijako nevynikal, žiadny veľký talent, ale časom a tvrdým tréningom sa začal objavovať medzi najlepšími trojbojármi svojej kategórie a dotiahol to až na medzinárodnú úroveň ako sú Majstrovstvá Európy a sveta. Úspechy a športové výsledky môžeme spomenúť: Majstrovstvá Slovenska v silovom trojboji dorastencov a juniorov, Rovensko 1. miesto (2. v absolútnom poradí),Majstrovstvá Európy v silovom trojboji dorastencov, juniorov, mužov a žien, Majstrovstvá Slovenska v tlaku na lavičke dorastencov, juniorov, mužov, žien a masters, Partizánske 1. miesto (4. v absolútnom poradí), Majstrovstvá sveta v silovom trojboji dorastencov a juniorov, Istanbul 4. miesto (4. miesto drep, 4. miesto tlak na lavičke, 3. miesto mŕtvy ťah) Grand Prix Slovakia 2022 medzinárodná súťaž v silovom trojboji dorastencov, dorasteniek, juniorov a junioriek, Častá 1. miesto (1. v absolútnom poradí).

Dávid Mišových (hádzaná)
Dávid Mišových je odchovancom klubu HáO TJ Slovan Modra. Hádzanú hráva od malička. Žije v Nemecku. Je člen druholigového nemeckého družstva Dessau – Rosslauer a športové výsledky môžeme spomenúť medzištátne reprezentačné stretnutia mužov SR. Dávid je platným hráčom druholigového nemeckého družstva Dessau – Rossleuer HV 06. Svojimi výkonmi pomohol k výbornému 2. miestu tohto družstva po jesennej časti 2. Bundesligy. Je členom širšieho kádra reprezentácie SR a účastníkom kvalifikačných stretnutí o postup na ME mužov.

Ilustračné foto: Lucia Mandincová