A A A

Verejnosť v hlasovaní rozhodla o najpopulárnejších športovcoch mesta Modry

DomovŠportVerejnosť v hlasovaní rozhodla o najpopulárnejších športovcoch mesta Modry
Verejnosť v hlasovaní rozhodla o najpopulárnejších športovcoch mesta Modry
Autor:Zuzana Tichá Kategórie: Šport
Uverejnené:15. mája 2023 Aktualizované:17. mája 2023

Do internetového hlasovania sa v čase od 13. apríla do 13. mája 2023 mohla zapojiť široká verejnosť. Spomedzi trinástich nominovaných športovcov a družstiev získali najviac hlasov:

1. Družstvo mladších žiačok (hádzaná)
Všetky hráčky sú odchovankyne klubu HáO TJ Slovan Modra. Mnohé v Modre bývajú a navštevujú modranské základné školy. Sú húževnaté, majú vytrvalosť hrať a dosiahnuť, čo najlepšie výsledky. Družstvo mladších žiačok v roku 2022 postúpilo na Majstrovstvá Slovenskej republiky pod názvom SOHU12. Pre mnohé dievčatá to bola prvá skúsenosť s takýmto podujatím. Preto 7. miesto, ktoré v silnej konkurencii obsadili je výborný výsledok

2. Kristián Filip Jakubec (silový trojboj)
Kristián Filip Jakubec je obyvateľ Modry a súťaží za ŠK SPC Častá. Začal súťažiť v 14 rokoch. Z počiatku nijako nevynikal, žiadny veľký talent, ale časom a tvrdým tréningom sa začal objavovať medzi najlepšími trojbojármi svojej kategórie a dotiahol to až na medzinárodnú úroveň ako sú Majstrovstvá Európy a sveta. Úspechy a športové výsledky môžeme spomenúť: Majstrovstvá Slovenska v silovom trojboji dorastencov a juniorov, Rovensko 1. miesto (2. v absolútnom poradí),Majstrovstvá Európy v silovom trojboji dorastencov, juniorov, mužov a žien, Majstrovstvá Slovenska v tlaku na lavičke dorastencov, juniorov, mužov, žien a masters, Partizánske 1. miesto (4. v absolútnom poradí), Majstrovstvá sveta v silovom trojboji dorastencov a juniorov, Istanbul 4. miesto (4. miesto drep, 4. miesto tlak na lavičke, 3. miesto mŕtvy ťah) Grand Prix Slovakia 2022 medzinárodná súťaž v silovom trojboji dorastencov, dorasteniek, juniorov a junioriek, Častá 1. miesto (1. v absolútnom poradí).

3. Sophia Hroncová (športová streľba)
Sophia Hroncová je obyvateľkou Modry. So streľbou začala v roku 2019 vo Vištuku ako mladšia žiačka. Postupne sa prepracovala až medzi špičku slovenskej mládeže ako majsterka viacerých krajov a v roku 2022 sa stala vicemajsterkou Slovenska. Stala sa víťazkou v národnej lige mládeže, veková kategória dorast vo vzduchových zbraniach za sezónu 2022/2023 v dvoch kategóriách – Streľba vzduchovka 40 rán v stoji a Streľba vzduchovka 3 × 20, čo pozostáva z 20 rán v kľaku, 20 rán v ľahu a 20 rán v stoji. Koncom apríla ju čakajú majstrovstvá Slovenska v streľbe vzduchových zbraní. Je Majsterka Nitrianskeho, Trnavského a Bratislavského kraja, 3. miesto OH nádejí Nitra.

Víťazom internetového hlasovania v kategórii “Najpopulárnejší športovec/družstvo mesta Modry za rok 2022” srdečne gratulujeme. Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskuoční 24. mája 2023 o 17:00 hod. v Kultúrnom dome Ľ. Štúra v Modre.

Ilustračný obrázok: canva.com

plagat-sportovec-mesta-modry-2023
formát pdf - 1 MB
Stiahnuť