A A A

Záhrada modranského kaštieľa ožije

DomovInvestícieZáhrada modranského kaštieľa ožije
Záhrada modranského kaštieľa ožije
Autor:Zuzana Tichá Kategórie: Investície
Uverejnené:15. augusta 2023 Aktualizované:16. augusta 2023

Bratislavská župa revitalizuje spustnutú záhradu v modranskom kaštieli, ktorú by chcela v jesenných mesiacoch otvoriť pre verejnosť. „V roku 2022 sme verejnosti sprístupnili nádherný zrekonštruovaný kaštieľ v Modre, v ktorom bude pôsobiť unikátne kultúrno-kreatívne centrum pre celý Malokarpatský región. V projekte oživovania historických a kultúrnych pamiatok pokračujeme. Záhrade modranského kaštieľa prinavrátime jej krásu aj historickú hodnotu,“ priblížil zámer revitalizácie predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Revitalizácia historickej záhrady bude rešpektovať a zachovávať pôvodné prvky doplnené o súčasné potreby návštevníkov. Projekt zahŕňa obnovu a rekonštrukciu vodných prvkov, akými sú jazero a fontány či výmenu a doplnenie mobiliáru. V rámci revitalizácie zelene budú vybudované okrasné záhony a vyvýšené bylinkové záhony. Po obnovení bude záhrada prístupná verejnosti ako oddychové a kultúrne miesto, na ktorom sa môžu obyvatelia Modry i návštevníci mesta stretávať na rôznych podujatiach, tvorivých dielňach, ochutnávkach, seminároch a pri komunitných príležitostiach. Alebo si sem môžu prísť len tak posedieť a oddýchnuť.

„Práce v historickej záhrade kaštieľa v Modre prebiehajú na plný plyn. Aktuálne budujeme jazierko a skleník, napájajú sa fontány, upravujú chodníky a dosádzajú okrasné kríky. A nás to nesmierne teší, že sa spolu budeme môcť čoskoro stretávať na tomto tajuplnom mieste, kde sa odzrkadľuje história a súčasnosť,“ dodal riaditeľ Malokarpatského osvetového strediska v Modre Roman Maroš.

Zdroj: BSK
Foto: Malokarpatské osvetové stredisko v Modre