A A A

Slávnosť hliny 2024 – výzva pre predajcov

DomovKultúraSlávnosť hliny 2024 – výzva pre predajcov
Slávnosť hliny 2024 – výzva pre predajcov
Autor:Zuzana Tichá Kategórie: KultúraVýzvy
Uverejnené:22. februára 2024 Aktualizované:11. apríla 2024

Modra bude v dňoch 3. – 4 . mája 2024 žiť keramikou. Obľúbené podujatie Slávnosť hliny – Keramická Modra sa tento rok presunie do zrekonštruovaného širšieho centra mesta, na Kukučínovu, Moyzesovu ulicu a na Starý trh.

Spolu so spoluorganizátormi, ktorými sú Slovenská ľudová majolika, SNM-Múzeum Ľudovíta Štúra i jeho vysunuté pracovisko Múzeum slovenskej keramickej plastiky, pripravujeme počas dvoch dní pestrý program. Návštevníci sa môžu tešiť na hrnčiarsky jarmok, alegorický sprievod – Hrnčiarsku labovku, pálenie hliny v starodávnej peci, hrnčiarsky bál a bohatý kultúrny program plný koncertov, tanečných vystúpení a divadelných predstavení. Keramické dielne v meste budú otvorené pre verejnosť, pripravujeme zážitkové exkurzie a tvorivé dielne, výstavy aj odborný seminár.

Staňte sa súčasťou podujatia ako predajca!
Ak vyrábate úžitkové alebo dekoračné predmety z keramiky, kameniny či porcelánu radi vás na Slávnosti hliny privítame. Vyplnenú prihlášku a čestné vyhlásenie je potrebné do 5. apríla 2024 odovzdať osobne v Kancelárii prvého kontaktu (Štúrova 59, Modra), alebo poslať mailom na miroslava.kisonova@msumodra.sk. 

Záujem o otvorenie podbránia s ponukou občerstvenia, vína, vlastných umelecko-remeselných výrobkov z keramiky v predajnej zóne Kukučínova – Moyzesova ulica, prosíme nahlásiť mailom na miroslava.kisonova@msumodra.sk.

Infolinka k Slávnosti hliny +421 904 877 572.

Foto: Lucia Mandincová

formular-slavnost-hliny-prihlaska
formát pdf - 563 KB
Stiahnuť
cestne-vyhlasenie
formát pdf - 510 KB
Stiahnuť