A A A

Spolutvoríme Modru

DomovSpolutvoríme Modru
Spolutvoríme Modru
Uverejnené:6. apríla 2024 Aktualizované:20. mája 2024

Staňte sa spolutvorcami budúcej podoby centra Modry, v ktorom spoločne žijeme a trávime voľné chvíle. Radi by sme spolu s vami – obyvateľmi a obyvateľkami mesta postupne pretvárali verejný priestor tak, aby spĺňal spoločné predstavy o príjemnom prostredí na život a všetko čo s ním súvisí. K tomuto procesu pristupujeme s pokorou a rešpektom k hodnote historického dedičstva, ktoré nám zanechali naši predkovia. Pred nami je veľká výzva – „námestie“ – Štúrova ulica s priľahlými ulicami, ktoré sú súčasťou historického jadra, tzv. pamiatkovej zóny. Ďakujeme, že sa zaujímate o veci verejné a budete s nami po celý čas tejto unikátnej premeny, ktorá povedie ku kvalitnému urbanistickému riešeniu pre nás i naše deti.

Terénny výskum a analýzy dokumentov

Váš názor na budúcu podobu Štúrovej ulice, námestia a celej pamiatkovej zóny Modry nás zaujíma. V apríli realizovalo združenie Spolka analýzy dokumentov a terénny výskum priamo na ulici a v jej okolí. Pozerali sa na pohyb či pobyt, no uskutočnili aj krátke rozhovory s ľuďmi z prevádzok či náhodnými okoloidúcimi.

Anketa

Anketa potrvá do 6. júna 2024. Zapojiť sa do nej viete online, alebo fyzicky – jej vyplnením v Kancelárii prvého kontaktu na Štúrovej ulici č. 59 v stránkových hodinách:
Po: 08:00 – 11:00, 12:00 – 16:00
Ut: 08:00 – 11:00, 12:00 – 16:00
St: 08:00 – 11:00, 12:00 – 17:00
Št: pre verejnosť zatvorené
Pi: 08:00 – 11:00, 12:00 – 13:00

Workshop

Súčasťou projektu bol aj otvorený workshop, ktorý umožnil hlbšie diskusie o téme. Udalosť sa uskutočnila v polovici mája a prihlásiť sa na ňu mohol ktokoľvek. Nakoniec sa zúčastnilo takmer 40 ľudí s najrôznejším vzťahom k ulici – prevádzkari kaviarní a vinární, zástupkyne združení, pracujúci na meste či jednoducho obyvatelia a obyvateľky Modry. Workshopom sprevádzal náš primátor a odborné facilitátorky zo združenia Spolka, ktoré sa na Slovensku zaoberajú zapájaním ľudí do tvorby miest už skoro 10 rokov. Pri workshope používali mapu, do ktorej zaznamenávali diskusiu, a navodili uvoľnenú no sústredenú atmosféru produktívnej diskusie medzi prítomnými.

Foto: Luláš Záleský

Diskusia

Pridajte sa k nám na živej verejnej diskusii, na ktorej predstavíme predbežné výsledky nášho prebiehajúceho projektu. Vaše postrehy a spätná väzba sú neoceniteľné, pretože spoločne formujeme výsledok. Poďme sa spoločne podeliť o nápady, vymeniť si názory a spoluvytvárať zmysluplné riešenia pre námestie. Na vašich skúsenostiach záleží, preto si poznačte do kalendárov 25. 6. 2024. Uvidíme sa v novej sobášnej miestnosti pri Kancelárii prvého kontaktu (Štúrova 59) od 17:00 do 18:00 hod.

Sledujte našu udalosť na Facebooku.

Výskum je súčasťou iniciatívy „Spolutvoríme Modru.“ Chceme vás zapojiť do budúceho rozvoja Modry. Cieľom výskumu je zistiť to dôležité o hlavnej tepne mesta – čo vám chýba, s čím nie ste spokojní, čo je potrebné zlepšiť a ako si toto zlepšenie predstavujete. Zistenia potom vyhodnotia odborníci a nám poslúžia pre zadanie predprojektovej prípravy revitalizácie centrálneho verejného priestoru mesta Modry.

Budeme radi, ak sa zapojíte! O všetkých aktivitách a možnostiach zapojiť sa vás budeme pravidelne informovať prostredníctvom komunikačných kanálov mesta. Závery sociologického a urbanistického výskumu sú dôležitým podkladom pre prípravu postupnej premeny Štúrovej ulice, celej pamiatkovej zóny mesta a vymedzenia námestia a budú k dispozícii na jeseň 2024.

pozvanka-verejna diskusia
formát pdf - 204 KB
Stiahnuť

Kontakt

Zaujíma vás naša inciatíva? Potrebné informácie vám poskytne Ing. arch. Zuzana Hegedűšová, zuzana.hegedusova@msumodra.sk.